Poduzetnik susreo Boga u Međugorju pa podiže ‘brda Križevac’ diljem Afrike: Donio puteve Kraljice Mira najsiromašnijima

foto: krizevac.org

Prošli tjedan smo izvijestili o replici crkve svetog Jakova na Filipinima, međutim čini se da to nije jedino mjesto u svijetu koje replicira Međugorje. Međugorje je osvojilo i Afriku.

“Križevac je hrvatska riječ za planinu koja se uzdiže iznad hodočasničkog mjesta Međugorje u Bosni i Hercegovini, gdje od 1981. šestero djece svakodnevno ima ukazanja Marije, majke Isusa Krista”, piše na stranici projekta pod nazivom: projecktkrizevac a koji djeluje diljem Afrike.

Naime, na stranici objašnjavaju da je osnivač Projekta Križevac, Tony Smith, otkrio Boga, mir, molitvu i osobnu povezanost s Međugorjem što ga je nadahnulo da pokrene ovu dobrotvornu organizaciju.

Inspiriran pričama o čudima i vizijama koje su se tamo dogodile, Tony je krenuo u stvaranje vlastitog mjesta ‘čuda’ u jednoj od najsiromašnijih zemalja na svijetu. Njegova prva misija u Malaviju bila je ponovno stvoriti međugorski ‘Križni put’ na planini Michiru, koja gleda na siromašni grad Chilomoni. Bilo je zamišljeno da se kroz simbol križa i poruku nade koju on predstavlja, životi ljudi ispod mogu preobraziti.

Kao uspješan poslovni čovjek i vođen svojom vjerom, Tony je odlučio iskoristiti dobit od svojih kompanija (prvenstveno Mobell Communications i Paragon Projection), kako bi pomogao transformirati neke od najpotrebitijih zajednica na svijetu.

Godine 1997. Tony je dobio nadahnuće da nazove Gaya Russela, pilota koji živi u Malaviju, a kojeg je vidio na videu kako svjedoči u Međugorju.

Objasnio je Gayu da ima želju da se međugorski križevački križ sagradi na planini u Malaviju. Zahvaljujući Gayevoj velikoj energiji, stvari su se vrlo brzo pokrenule i replika Križevačkog križa u punoj veličini, visoka 15 metara, izgrađena je na planini Michiru izvan Blantyrea. Kao dopuna križu, izgradili su i katoličku crkva svetog Jakova (također replika međugorske) , kao i župnu osnovna škola svetog Jakova izgrađene su u Chilomoniju 2005.-6.

Ovo je bio početak rada Projekta Križevac s lokalnim stanovništvom na početku transformacije općine Chilomoni.

Kroz Projekt Križevac od tada su izgrađeni novi križevi na planinama u Nigeriji i Ruandi, a jedan je u razvoju u Keniji. Nadamo se da će oni postati katalizator za lokalne promjene i nastavljamo raditi s obližnjim zajednicama kako bismo vidjeli kako ih najbolje možemo podržati.

“Osim nevjerojatnog pogleda koji imam s vrha, to je i mjesto gdje se oslobađam svojih nevolja. To je mjesto gdje moj duh dobiva snagu”, govori Hrabri Majawa, voditelj projekta Križnog puta i stanovnik Chilomonija, koji svjedoči da je Križevac u Africi nevjerojatna milost tamođnjem stanovništvu a koje ne može doći do Međugorja.

Prethodni članakŽestoki udar u Njemačkoj! Biskupi pod pritiskom odobrili skandalozne dokumente o homoseksualnosti i ređenju žena
Sljedeći članakUčini znak od kojeg demoni bježe: U svakoj tami i zabludi ovim znakom razletit će se svaka laž i prijevara