Upitali biskupa na sinodi može li se Duh Sveti složiti s blagoslovom homoseksualaca? Konačno odgovor koji svijet vjere treba

Nevjerojatno je koliko se posljednjih godina govori o homoseksualcima u Crkvi. Kao da je u pitanju neka druga, a ne ljudska vrsta koja samu sebe naziva – homoseksualci, odnosno kao da su u pitanju neka druga vrsta vjernika za koju Zakon i Savez, Božja Riječ ne vrijedi i za koju Crkva treba osmisliti posebnu crkvu.

U svoj zbrci s ljudima koji imaju istospolne sklonosti i blagoslovima, konačno jedan jasan i smislen odgovor stiže upravo sa Sinode.

‘Ovaj grijeh je toliko odvratan da se gadi i demonima!’ Živjela u 14. stoljeću, a upozorila na strašan grijeh današnjice: Sv. Katarini Sijenskoj Isus je ovo razotkrio

Blagoslov može ako žive čistoću: To vrijedi za sve ljude izvan braka 

Naime, nadbiskup Rige (Latvija), biskup Zbigņevs Stankevičs, koji sudjeluje na Sinodi sinodalnosti, potvrđuje da je Crkvi potrebna nova “osjetljivost” prema homoseksualcima i naglašava da blagoslovi ljudima s tom sklonošću mogu biti dopušteni samo dok to ne čine.

“Ne živjeti kao par i odlučiti živjeti u čistoći nastojeći izbjeći grijeh.”

Tijekom informativnog brifinga ove srijede, 18. listopada, o novostima Sinode o sinodalnosti koja se održava u Vatikanu, biskup Stankevičs je odgovorio na pitanje o mogućnosti da ovaj Sabor otvori vrata blagoslovu homoseksualnih parova.

S obzirom na nedavne izjave kardinala Zena, koji je ustvrdio kako se ne čini da je riječ o Biskupskoj sinodi, nego o “promicateljima homoseksualaca koji su ‘izbačeni’ iz života Crkve”, nadbiskup je upitan može li sv. Duh može potaknuti “da se potvrdi da su blagoslovi za homoseksualce ispravni, da je sve u redu? Može li se Duh Sveti zaista složiti s ovim?”

Prije svega, biskup Zbigņevs Stankevičs ističe da “moramo biti vjerni Svetom pismu” i “onome što je Crkva otkrila tumačeći Pismo dvije tisuće godina”.

Sklonost nije grijeh ali treba se s time suočiti 

Isto tako, zapamtite da je “službeni stav Crkve prema homoseksualcima izražen u Katekizmu Katoličke Crkve”.

To znači da su pozvani živjeti u čistoći. I ovdje treba naglasiti da sklonost kao takva nije grijeh, ali se s njom treba suočiti.”

Međutim, ako uključuje seksualne odnose između njih, “to znači – ne samo za homoseksualce, već za svaku osobu – to je grijeh”, pojašnjava, navodeći da se to odnosi na “svaki spolni odnos izvan braka”.

 

Grijeh zbog kojeg milijuni završavaju u paklu: O njemu se ni danas ne smije govoriti

“Ali ako govorimo o blagoslovu, rekao bih da ako homoseksualac dođe kao individualna osoba, i kaže da bi želio živjeti u milosti Božjoj, ne vidim nikakvu kontraindikaciju da se za njega moli i da mu se pomaže. Zatim, ako dvoje dođe i kaže ‘želimo živjeti u čistoći i želimo se suočiti s našim odnosom – koji, reći ću, nije zdrav i u iskušenju smo -‘, možete moliti za njih i također ih blagosloviti da im pomogne živjeti u čednosti.

Papa Franjo: ‘Biti homoseksualac je grijeh, ali ne i zločin, primite ih u Crkvu’

Prethodni članakPucali svećeniku u srce u Brazilu, spasio ga križ koji je nosio na prsima
Sljedeći članakSvetica o moćnoj gesti: ‘Roditelji, ovako molite ako želite da vaša djeca budu posve sigurna’