Viđeno dijete u hostiji uoči Tijelova, tisuće svjedoka: ‘Imao je plavu kosu i ljubičastu tuniku’

foto: PxHere

Prošle je nedjelje u katedralnoj bazilici u Limi proslavljena uspomena na 375. obljetnica ukazanja Djeteta Isusa u posvećenoj hostiji, jedinog euharistijskog čuda ove vrste u Peruu.

Dana 2. lipnja 1649., u gradu  Eten, pod pokroviteljstvom svete Marije Magdalene u biskupiji Chiclayo, u sjevernom Peruu, ukazalo se Božansko Dijete u posvećenoj hostiji tijekom mise uoči svetkovine Tijelova u pet sati poslijepodne.

Mjesna Crkva javlja kako se pred začuđenim pogledima prisutnih, među kojima su bili i oci franjevci, ukazalo dijete odjeveno u ljubičastu tuniku i plave kose do ramena. Cijeli grad je uzvikivao: Čudo, Čudo!, a sviralo se na raznim glazbalima i zvonila su zvona po cijelom gradu.

Dječak u hostiji se kreće

Naime, fra Jeronimo de Silva Manrique klečao je pred monstrancom na oltaru u kojoj se nalazio Presveti Sakrament, odnosno posvećena hostija, kada je u hostiji ugledao dijete.

Mogao se vidjeti s ljubičastom haljinom i valovitom plavom kosom. Svi prisutni također su vidjeli prekrasno Dijete, a zatim su opazili kako se On kreće u hostiji, usmjeravajući svoj slatki pogled prema mnoštvu.

Svećenik je odmah poslao po španjolskog državljanina Dominga Martíneza i gradonačelnika Etena, Pabla Quinonciala, da priđu oltaru i izbliza provjere Dijete u posvećenoj hostiji, koji su potvrdili ovu činjenicu, budući da su bili svjedoci čuda. Dok su prisutni klicali od radosti i plakali ničice se klanjajući Gospodinu. Tada je sakristan povikao “čudo, čudo!”, grad je to ponovio, a crkvena su zvona zazvonila.

Jedinstveno čudo na svijetu: Pogledaj lice Raspetog Isusa, pojavilo se na hostiji!

20 tisuća svjedoka vjere

Čudo se ponovilo 22. srpnja iste godine, tijekom mise u čast zaštitnice Svete Marije Magdalene. Toga se dana ponovno ukazalo Dijete, a zatim su se pojavila tri isprepletena srca koja su simbolizirala Presveto Trojstvo.

Te su događaje ispričale i ovjerile tadašnje crkvene vlasti, a svi izvorni dokumenti čuvaju se u bibliografskom arhivu samostana Svetog Franje u Limi i u Nacionalnom arhivu u Sevilli, Španjolska.

Sadašnji prefekt Dikasterija za biskupe, kardinal Robert Prevost, koji je bio biskup Chiclaya između 2015. i 2020., tražio je od Vatikana priznanje za euharistijsko čudo. Godine 2019. predao je papi Franji u Rimu dokument s poviješću pobožnosti koji okuplja čak 20.000 svjedočanstava vjere.

Vrisak oduševljenja odjeknuo crkvom: Dijete Isus pojavilo se na oltaru, svi su ga vidjeli

Prethodni članakPokušaj atentata dvojice Papa na strani obitelji: ‘Sotona će napasti obitelj’
Sljedeći članakPočinje devetnica Presvetom Srcu Isusovom: Molimo za najteže životne odluke