Muslimanka hodočastila u Meku, dok se molila čula je glas Boga Oca: ‘Dođi k meni…’

Priska Surantono, 23-godišnja djevojka indonezijskog podrijetla iz muslimanske obitelji, krštena je na nedavnom Uskrsnom bdijenju u Kensingtonu, u biskupiji Sydney, Australija.

Ona za australski Catholic Weekly objašnjava da je njegzino duhovno putovanje počelo tamo gdje se najmanje nadala: u Meki, gdje je obavila hodočašće zvano Umra, koje svaki musliman mora učiniti barem jednom u životu.

‘Spoznajte ljudi da sam kroz cijelu vječnost imao samo jednu želju’: Predivna poruka Boga Oca odjeknula je svijetom i promijenila živote milijuna ljudi

Tajanstveni glas u Meki

To se dogodilo u srpnju 2019., kada sam imala 18 godina. Otišla je u Mekku u stavu traženja. “U svoje vrijeme kao muslimanka nisam bila potpuno povezana s Bogom; bila je to gotovo rutina ili plan, nešto što sam radila samo zato što jesam “, objašnjava ona molitvu i duhovnost koju je tada iskusila.

Ali htjela je nešto više. I u Mekki se savjetovala s Bogom. “Tamo sam kleknula moleći ga da mi pokaže put. Molila sam: ‘ako je ovo moj put, ako pripadam ovome, molim te ojačaj moju vjeru.”

“Tada sam čula glas kako mi jasno govori: ‘Dođi k meni, ti si moje dijete.’ I pogledala sam uokolo, tražeći tko mi se obraća, ali nisam našla nikoga.”

“Na povratku kući u Indoneziju stalno sam razmišljala o tim riječima. U islamu nikada ne uspoređujemo naš odnos s Bogom kao odnos oca i djeteta, dok smo u kršćanstvu djeca Božja” kaže.

U tom je trenutku shvatila tko joj se obratio i “da više ne mogu poricati ono što osjećam”. Bio je to poziv Boga Oca.

Muslimanka pala na pod i zavapila: ‘Isuse, pokaži mi se’: On je došao i tražio od nje samo ovo!

Majka muslimanka, a rođaci protestanti

Religija je komplicirana tema u Priskinoj obitelji. Njezina majka je odgojena u “strogoj protestantskoj” obitelji, ali je postala muslimanka kada se udala za muslimana. Kasnije su se razveli, kada je Priska bila dijete.

U Indoneziji je Priska počela ići na katoličku misu. Bilo je tu nešto što me je privuklo. „Pronašla sam  svetu vezu s Bogom u misi, a Njegovu prisutnost nije bilo kao ništa što sam ikada prije osjetila“, objašnjava. ” To me sve više zaokupljalo i znala sam da želim zadržati taj osjećaj. Bio je to poziv da tražim više.”

S 19 godina uspjela je reći majci da ide na katoličke mise. Nije joj se svidjelo. Ni njezinoj obitelji po majci, protestantskoj.

“Moji stričevi i ujne inzistirali su da prijeđem na protestantizam. Dvije moje tete, svećenice u njihovoj crkvi, pokušale su mi reći da je to mnogo lakši proces nego postati katolik. Rekla sam im da se ne radi o jednostavnoj stvari. Nisam željela ono što je najugodnije ili zgodnije, htjela sam proces s Bogom”, objašnjava Priska.

“Nije me bilo briga hoće li to značiti da me više ne smatraju dijelom obitelji. Iako su imali različita mišljenja, podrška moje majke i sestre bila je sve što sam trebala. Iako one ne podržavaju u potpunosti moju odluku, sad smo si dobro.”

Kao student na Sveučilištu New South Wales u Kensingtonu, Australija, na internetu je tražila katekumenat za odrasle i postala dio zajednice indonezijskih katolika koji se okupljaju u župi u gradu.

“Nije sve bilo lagano,  morala sam biti ustrajna u svojoj odluci. Misa je bila uzbudljiv korak prema obraćenju, nešto što je potvrdilo moju vjeru”, objasnila je nakon obreda izbora katekumena, radujući se Uskrsu.

Također je komentirala da je u razgovoru s drugim obraćenicima saznala slične priče (nekoliko ih dolazi iz kineske zajednice, iz budističkih, taoističkih ili nevjerskih obitelji). “Možemo inspirirati jedno drugo da ostanemo vjerni”, napominje.

Nešto se događa, tisuće vide ‘čovjeka u bijelom’! Jedan svjedoči: Vidio sam Isusa, rekao mi je da uskoro dolazi

Prethodni članakAmorose svjedoče o moći slavljenja: Tih deset minuta bilo je nešto što nije od ovoga svijeta
Sljedeći članakMističarka koja je je u svojim ekstazama vidjela Isusa: Jednom ju je pričestio sam Isus