Dogodilo se ‘čudo svete krvi’ u Napulju, biskup govorio o čemu se radi: ‘To nije proročanstvo’

Chiesa di Napoli

U subotu 4. svibnja u bazilici Svete Klare u Napulju ponovljeno je čudo otopljenja krvi svetog Januarija, mučeničkog biskupa i zaštitnika toga talijanskog grada.

Napuljska nadbiskupija izvijestila je na svojoj web stranici da se u subotu, 4. svibnja, u 18.38 sati ponovno dogodilo čudo ukapljenja krvi svetog Januarija, biskupa koji je mučenički umro 305. godine., za vrijeme žestokog progona rimskog cara Dioklecijana.

Čudo krvi sv. Januarija dogodilo se tijekom mise koju je predvodio nadbiskup Napulja, Mons Domenico Battaglia, a na kojoj je sudjelovao i opat Vincenzo De Gregorio, a nazočan je bio i gradonačelnik Napulja, Gaetano Manfredi.

Naime, u ovom čudu koja je inače u zgrušanom stanju stoljećima, tri puta godišnje, krv ovog mućenika za vrijeme svete mise provrije u ampuli.

To se naime događa samo u određeno vrijeme i smtra se čudom. Kada se dogodi čudo krvi sv Januarija, bijelim se rupčićem se maše kako bi se ukazalo na čudo koje se pojavljuje u bočici koja sadrži tjelesnu tekućinu talijanskog mučenika.

Čudo krvavih suza u mađarskoj katedrali: Jednog ožujka krv je tekla tri sata pred svjedocima

“To nije proročanstvo”

Osporavajući uvjerenje da se može dogoditi neka nesreća kad krv ne provrije, što se dogodilo nekoliko puta kroz povijest i uvijek prije nekih nesreća, mons, Battaglia je rekao vjernicima nazočnima na misi da je „ova krv znak spasenja, nade, povjerenja, nije proročanstvo s kojim se treba posavjetovati, nego kompas koji treba slijediti jer je uvijek dobro usmjeren prema Kristu, ishodištu i cilju našeg puta, naše povijesti i povijesti svijeta.”

„Hagiografski izvori i zapisi o mučeništvu biskupa Januarija govore nam kako je on, bez imalo straha, dobro svoje braće stavljao ispred vlastite sigurnosti, idući u posjet bratu zatvorenom zbog vjere u Krista“, nastavio je.

ČUDO KRVI MUČENIKA Pod španjolskog samostana gotovo 500 godina krvario jednom godišnje

Bog želi da slijedimo sv. Januarija

Prelat je potom zamolio mučenika: „pomozi nam da hodimo stazama vremena i povijesti, pogleda uprtog u Gospodina kojega si ljubio i kojemu si služio, i neka uvijek budemo spremni pružiti ruku svojoj braći i sestrama koji su u fizičkim, internim ili društvenim zatvorima.”

„Budimo poput tebe koji se usprkos opasnostima i progonima, za ljubav Božju i braću, nisi bojao krenuti i riskirati svoj život kako bi širio kruh Riječi koji ohrabruje braću zatočenu zbog Evanđelja,” nastavio je.

Obraćajući se i dalje zaštitniku Napulja, nadbiskup je molio: “Plodni svjedoče krvi, moli s nama i pomozi nam da neumorno molimo da se u ovom tvom gradu više ne prolijeva nevina krv, da  u našoj Europi, u Svetoj zemlji i svijetu, prestanu bratoubilački sukobi” i neka , Isus Krist, “pobijedi svako nasilje, obriše suze boli i razoruža praštanjem svaku želju za osvetom.”

Hrvati su čuvari jedne od najmoćnijih korizmenih relikvija na svijetu, a nisu svjesni sile tog dara! Znate li za čudo krvi Raspetog među nama?

Tko je sveti Januarije?

Sveti Januarije bio je biskup Beneventa, Campania, talijanske biskupije smještene pokraj Napulja, gdje je rođen 272. godine.

U godinama progona rimskog cara Dioklecijana, poznatog kao “Veliki progon” (303.-313.), Genaro je zajedno sa skupinom vjernih kršćana bio zarobljen i podvrgnut strašnim mučenjima.

Biskup i njegovi prijatelji odbili su se odreći svoje vjere i štovati poganske bogove. Unatoč okrutnom maltretiranju, nitko od njih nije svladan i svi su osuđeni na smrt.

Pokušali su ih žive spaliti u peći, ali im vatra nije naudila. Zatim su bačeni lavovima, ali životinje im se nisu približile. Dakle, Rimljani su odlučili da im svima odrube glave. 19. rujna 305. biskup San Gennaro i njegovi prijatelji pogubljeni su u blizini Pozzuolija. Svakog 19. rujna Katolička crkva slavi svetkovinu svetog mučenika Gennara. Njegovu krv skupili su u bočicu koja sada čini čudo stotinama godina tri puta godišnje.

Prvi se događa na dan u spomen na prijenos ostataka Svetog Gennara u Napulj, subotu prije prve nedjelje u svibnju; a drugi je dan njegove liturgijske svetkovine (19. rujna). Treća prigoda je 16. prosinca, kada mu vjernici zahvaljuju za njegov zagovor da umanji posljedice erupcije vulkana Vezuv, koja se dogodila 1631. godine.

Čudo koje skriva Vatikan? Raspelo prolilo ljudsku krv, potvrdio ga biskup i brojna čuda, a onda je nestalo

Prethodni članakRussell Brand je kršten: ‘Moramo se probuditi, nema drugog puta osim Krista’
Sljedeći članakSvjedok misa Padre Pia koje su dovele do masovnih obraćenja: ‘Lice mu se zapalilo, svi zaprepašteni’